Kurs spawania 131
Spawanie metodą MIG 131 – kurs spawacza MIG
Kurs spawania MIG metodą 131 (według normy PN-EN ISO 4063:2002) to zaawansowany kurs spawania aluminium, który przygotuje Cię do wykonywania zawodu spawacza. W naszym Ośrodku Szkoleniowym WELDER uczysz się pod czujnym okiem najlepszych specjalistów, którzy krok po kroku wdrożą Cię w tajniki pracy na tym stanowisku. Sprawdź, na czym polega spawanie metodą MIG 131 oraz co zrobić, by zapisać się na nasze szkolenie.
Spawanie metodą MIG 131 – co to za technika?
Metoda spawania 131 (MIG) to spawanie elektrodą topliwą w osłonie gazów chemicznie obojętnych (argon, hel lub ich mieszanka). Do łączenia materiałów używa się tutaj łuku elektrycznego. Spawanie MIG metodą 131 wykorzystuje się w szczególności do spawania blach wykonanych z aluminium i jego stopów, a także w przypadku spawania miedzi.
Spawanie metali nieżelaznych metodą MIG 131 znajduje szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, zwłaszcza w przemyśle kolejowym, samochodowym oraz w produkcji maszyn. To, co wyróżnia spawanie MIG 131, podobnie jak spawanie MAG, to wysoka jakość spoin, trwałość połączeń oraz stosunkowo niskie koszty materiałów spawalniczych.
Kurs spawania MIG 131 – warunki udziału w szkoleniu
Do udziału w kursie spawacza MIG 131 zapraszamy wszystkie osoby, które spełniają następujące warunki:
- ukończyły 18 r.ż.,
- nie mają przeciwwskazań zdrowotnych do pracy w zawodzie spawacza (potwierdzonych zaświadczeniem lekarskim),
- posiadają minimum podstawowe wykształcenie,
- są zmotywowane do nauki i chcą zdobyć nowe umiejętności na rynku pracy.
W związku z tym, że kurs MIG 131 organizowany jest na 2 poziomach zaawansowania (podstawowy – spawanie spoin pachwinowych P/T FW; oraz ponadpodstawowy etap 1 – spawanie spoin czołowych blach P BW), mogą korzystać z nich zarówno osoby już obeznane z tą techniką, które chcą podszkolić swoje umiejętności, jak i początkujący spawacze, którzy opanowali uprzednio metodę MAG 135.
Czego będziesz się uczyć na kursie spawacza metodą 131?
Na kursie spawania blach i rur spoinami pachwinowymi poznasz zarówno teorię, jak i praktykę. Przy wsparciu naszych instruktorów z wieloletnim doświadczeniem zdobędziesz wszystkie umiejętności niezbędne do wykonywania robót spawalniczych oraz w pracy spawacza.
Zajęcia teoretyczne to w szczególności:
- przepisy w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy,
- charakterystyka spawania aluminium metodą MIG 131,
- identyfikacja zagrożeń w pracy spawacza metodą MIG 131,
- poznanie stref spawania i wymiarowanie spoin,
- czytanie Instrukcji Technologicznych Spawania.
Zajęcia praktyczne koncentrują się natomiast na nauce procesu spawania:
- profesjonalnym wykonywaniu spoin elektrodą topliwą w osłonie gazów obojętnych,
- prawidłowym posługiwaniu się sprzętem spawalniczym.
Kurs spawacza MIG (metoda 131) – nowe kwalifikacje zawodowe
Samo ukończenie kursu spawania metodą MIG 131 nie daje Ci jeszcze możliwości spawania zawodowego. Aby móc pracować jako spawacz, niezbędne będzie przystąpienie do egzaminu spawacza.
Egzamin ten składa się dwóch części: praktycznej i teoretycznej. Do egzaminu praktycznego możesz przystąpić tylko wtedy, gdy zdasz teorię. Po zdanym egzaminie końcowym otrzymasz certyfikat potwierdzający Twoje kwalifikacje (zgodny z normą EN ISO 9606-2, wystawiony przez Górnośląski Instytut Technologiczny dawny Instytut Spawalnictwa lub TÜV SÜD). Uprawnienia spawalnicze na spawanie metodą MIG 131 są ważne przez 2 lata.
Kurs spawacza MIG MAG cena
Cena kursu spawacza MIG w naszym Ośrodku Szkoleniowym WELDER kształtuje się następująco:
- spawacz pachwin – kurs podstawowy: 3600 zł,
- spawacz blach – kurs ponadpodstawowy etap 1: 3800 zł,
Dzięki zdobytym uprawnieniom będziesz mógł pracować w spawaniu MIG (Metal Inert Gas), co zwiększy Twoje możliwości zatrudnienia zarówno w kraju, jak i za granicą w różnych sektorach przemysłu.
Jeśli chcesz podszkolić się w pracach spawalniczych i stać się atrakcyjnym kandydatem na rynku pracy, zapraszamy Cię na nasze liczne kursy spawania, które solidnie przygotują Cię do wykonywania robót spawalniczych! Poza kursem spawania metodą MIG (131) szkolimy także ze spawania metodami TIG (141), MAG (135) (spawanie w osłonie gazów aktywnych) oraz MMA (111).